Uč sa digitálnu žurnalistiku od najlepších!

Digital Media Campus je medzinárodná škola kvalitnej a kreatívnej žurnalistiky pôsobiaca na Slovensku, v Maďarsku, v Poľsku a v Srbsku. Sme tu pre mladých začínajúcich novinárov, ktorí chcú niečo spraviť pre spoločnosť, majú vášeň pre objektívnu žurnalistiku a hlavne sa chcú učiť od najlepších. Baví ťa tvoriť, ale chýbajú ti praktické žurnalistické skúsenosti? Prihlás sa do vzdelávacieho programu Digital Media Campus! Lektormi sú najlepší a najskúsenejší odborníci z brandže.

Témy workshopov

Žurnalistika

Žurnalistika

Natívna reklama

Natívna reklama

Interview

Interview

Právo a etika

Právo a etika

Overovanie informácií

Overovanie informácií

Vizualizácia dát

Vizualizácia dát

SEO

SEO

Investigatívna žurnalistika

Investigatívna žurnalistika

Pozri si video

logo impact

Press Freedom Conference Bratislava

Študenti Digital Media Campus mali pri príležitosti prvého výročia vraždy nášho kolegu Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej možnosť zúčastniť sa súťaže pre mladých autorov na tému Čo pre mňa znamená odkaz Jána Kuciaka. Počas podujatia Press Freedom Conference Bratislava sme im odovzdali vzdelávacie poukazy na zahraničné mediálne kurzy.

logo impact

Ako sa brániť manipulácii

Senior tréner a konzultant Partners for Democratic Change Slovakia (PDCS) Dušan Ondrušek so študentmi diskutoval o tom, ako sa čo najefektívnejšie brániť manipulácii pri novinárskej práci. Na konkrétnych prípadoch slovenských politikov demonštroval, ako sa účinne brániť zavádzaniu, čo si študenti zároveň prakticky vyskúšali v modelových rozhovoroch.

logo impact

Video storytelling

Video producentka najväčšieho poľského spravodajského serveru Onet.pl Monika Podyma-Rabiega naučila študentov základy tvorby spravodajských videí. V rámci workshopu sa mohli inšpirovať príkladmi zo svetových redakcií a vyskúšať si prácu s kamerou a mikrofónom.

Skúsení lektori

Špecialisti z Digital Media Campus Slovakia

 • Peter Bárdy

  Šéfredaktor Aktuality.sk

 • Stanislava Harkotová

  Reportérka Aktuality.sk z oblastí konfliktov

 • Timea Keresztényová

  Spisovateľka a novinárka

 • Michal Hvorecký

  Spisovateľ a publicista


Digital Media Campus je výborný vzdelávací program pre talentovaných mladých novinárov. A to najmä pre tých, ktorí chcú naštartovať svoju kariéru a získať odborné skúsenosti z rôznych oblastí modernej žurnalistiky. Študentom ponúka jedinečnú možnosť učiť sa priamo od profesionálov v reálnom redakčnom prostredí.


Martin Pastierovič

Vedúci Digital Media Campus SlovakiaNajnovšie správy

ĎALŠIE SPRÁVY Sleduj nás na facebook

Kontaktuj nás

contact dmc

Ak sa chceš prihlásiť do Digital Media Campus, pozorne si, prosím, prečítaj podmienky účasti a pošli nám svoj životopis spolu s motivačným listom v angličtine na kariera@digitalmediacampus.sk. Budeme ťa kontaktovať a pozveme ťa na pohovor.

 

 

Máš ďalšie otázky?

Daria Chriašteľová

Koordinátorka Digital Media Campus Slovakia

daria.chriastelova@ringieraxelspringer.sk