Dec 16, 2020
STIAHNUŤ PDF

#AllForJan Award – vyhlásenie výzvy na predkladanie nominácií

Spoločnosť Ringier Axel Springer Media vyhlasuje výzvu na prihlásenie sa do druhého ročníka súťaže o #AllForJan Award. V súťaži budú ocenené články s najlepším mediálnym pokrytím, výnimočné a odvážne spravodajstvo so značným dopadom na spoločnosť a inovatívne spôsoby priblíženia príbehu verejnosti. Porota súťaže #AllForJan Award s Věrou Jourovou, podpredsedníčkou Európskej komisie, Lechom Wałęsou, bývalým poľským prezidentom, spolu s vybranými odborníkmi a rešpektovanými osobnosťami médií, vyhodnotí prihlásené príspevky a vyhlási víťaza súťaže. #AllForJan Award bude udelená pri príležitosti tretieho ročníka Media for Freedom Summit (predtým: Press Freedom Conference), ktorý sa uskutoční online 25. februára.

Podrobnosti a pravidlá súťaže #AllForJan Award sú dostupné na https://allforjanaward.com

Súťaž #AllForJan Award organizuje spoločnosť Ringier Axel Springer Media. Cena sa udeľuje novinárom v strednej a východnej Európe, ktorí vo svojej profesionálnej práci zostávajú verní hodnotám ako otvorenosť, odvaha a nekompromisné spravodajstvo o spoločensky dôležitých témach.

Hodnotené budú tlačové, rozhlasové, televízne a internetové materiály, uverejnené alebo odvysielané v médiách od 1. januára do 30. decembra 2020.

Porota v zložení Věra Jourová, podpredsedníčka Európskej komisie; Iveta Radičová, dekanka Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, Lech Wałęsa, bývalý poľský prezident a prodemokratický aktivista; Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk (predseda poroty); Mark Dekan, CEO spoločnosti Ringier Axel Springer Media AG; Valdo Lehari jr., Podpredseda ENPA; vyhodnotí prihlásené práce a vyberie víťaza. Z dôvodu pandémie COVID-19 bude proces posudzovania prebiehať online.

Cena je pomenovaná po globálnom hnutí #AllForJan, ktoré vzniklo po vražde Jána Kuciaka, mladého novinára zabitého v roku 2018, na počesť jeho práce a pamiatky. Vo februári si pripomenieme tretie výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ján Kuciak bol slovenský investigatívny novinár pracujúci pre Aktuality.sk. Zameriaval sa hlavne na vyšetrovanie daňových podvodov slovenských podnikateľov s prepojením na popredných slovenských politikov. Spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou bol zavraždený vo februári 2018 v ich dome.
V prvom ročníku súťaže #AllForJan Award v januári 2020, sa porota rozhodla oceniť Tomasza a Mareka Sekielskeho za dokument „Len to nikomu nehovor“.

Ceny druhého ročníka #AllForJan Award sa budú odovzdávať na Media for Freedom Summit. Konferencia, venovaná súčasným hrozbám slobodných a nezávislých médií, ako sú politické tlaky, cenzúra, nenávistné prejavy a rozsiahle dezinformácie v digitálnom priestore, sa uskutoční online 25.februára.
Organizátormi Media for Freedom Summit sú European Magazine Media Association (EMMA) a European Newspaper Publishers 'Association (ENPA).
Partnermi podujatia sú: Reuters Institute, Digital Media Campus, Ringier Axel Springer Media, ECPMF.

Viac podrobností: https://allforjanaward.com