13. augusta 2022

Ringier Axel Springer Media sa dohodol s Just Eat Takeaway.com na predaji Bistro.sk

Ringier Axel Springer Media AG a Just Eat Takeaway.com1 podpísali dohodu o predaji online donáškovej služby jedla Bistro.sk. Táto transakcia umožní spoločnosti Ringier Axel Springer ešte viac sa zamerať na rast a investičnú stratégiu v segmente online médií, classifieds a komunitiného biznisu. Just Eat Takeaway.com patrí medzi

Ringier Axel Springer Media AG a Just Eat Takeaway.com1 podpísali dohodu o predaji online donáškovej služby jedla Bistro.sk. Táto transakcia umožní spoločnosti Ringier Axel Springer ešte viac sa zamerať na rast a investičnú stratégiu v segmente online médií, classifieds a komunitiného biznisu. Just Eat Takeaway.com patrí medzi globálnych lídrov v online donáške jedla a je jednotkou na viacerých trhoch v Európe, čo umožní Bistro.sk posunúť sa do ďalšej fázy vývoja a rastu.

Bistro.sk začalo ponúkať svoje služby v roku 2013. Takmer okamžite sa stalo najväčšou a najobľúbenejšou online donáškovou službou jedla na Slovensku. Počas tohto obdobia stúpol počet reštaurácií v ponuke na takmer 2 000, pričom služby Bistro.sk využíva ročne viac ako 400 000 aktívnych zákazníkov, ktorí uskutočnia milióny objednávok.

Jörg Gerbig, COO Just Eat Takeaway.com: „Akvizíciou Bistro.sk pridávame do portfólia profitujúcu online donáškovú službu jedla, ktorá veľmi dobre zapadá aj do našej geografickej stopy. Táto spoločnosť má silné základy, na ktorých môžeme ďalej stavať: je jednotkou medzi online donáškovými službami jedla na Slovensku, najznámejšou značkou na trhu a priťahuje zákazníkov. Tešíme sa na jej ďalší rozvoj a veríme, že bude rásť aj vďaka našim európskym aktivitám, akým je aj sponzorovanie nadchádzajúceho ročníka Ligy majstrov UEFA.”

Bistro.sk si po uzavretí transakcie adaptuje globálnu identitu Just Eat Takeaway.com, ako aj jej európsku technologickú IT platformu.

Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG: “S Bistro.sk sme priniesli na slovenský trh nový biznis model. Vďaka silnému podnikateľskému duchu sa nám podarilo postaviť najväčšiu donáškovú službu jedla a to úplne od počiatku. Narástli sme z pár objednávok denne na milióny ročne. Dnes nastal čas pre Bistro.sk na ďalší rast. Sme šťastní, že vďaka Just Eat Takeaway.com sme našli partnera, ktorý prináša medzinárodné know-how z tohto segmentu, čo pomôže Bistro.sk rásť. Transakcia je aj súčasťou našej investičnej a rastúcej stratégie na slovenskom trhu, kde sa chceme sústrediť na tri silné piliere online médiá, classifieds a komunity.”

Transakcia umožní Ringier Axel Springer na Slovensku zamerať sa ešte viac na stratégiu zameranú na online médiá, classifieds a komunitný biznis. Portfólio zahŕňa najnavštevovanejšie portály ako Aktuality.sk, Diva.sk, Šport.sk and Živé.sk, najväčšie realitné a automobilové inzertné portály Nehnuteľnosti.sk, TopReality.sk, Autobazar.EU, Autobazar.sk a ďalšie silné produkty ako Azet.sk či online komunitný portál Pokec.

Milan Dubec, akcionár Ringier Axel Springer SK a zakladateľ Bistro.sk: „Keď som pred 7 rokmi kupoval prvú tlačiareň na objednávky pre reštaurácie, ani som netušil aký úspešný príbeh napíšeme. Dnes je Bistro.sk jednotkou medzi online donáškovými službami jedla na Slovensku. Vďaka patrí všetkým ľuďom, ktorí stáli pri jeho budovaní, reštauráciám a samozrejme zákazníkom. Som presvedčený, že vďaka strategickému investorovi čaká Bistro.sk ďalší rozvoj, ktorý ešte zvýši kvalitu služieb a spokojnosť zákazníkov aj reštaurácií.“

Hodnota transakcie predstavuje takmer 50 miliónov EUR, s predpokladaným ukončením v nadchádzajúcich mesiacoch roka 2021.

Kontakt pre médiá:

Just Eat Takeaway.com

E: press@justeattakeaway.com

Ringier Axel Springer SK

Peter Porubský

Tel.: +421 911 409 556

E-mail: peter.porubsky@ringieraxelspringer.sk

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway.com (LSE: JET, AMS: TKWY, Nasdaq: GRUB) je jedným z lídrov medzi online donáškovými službami jedla. So sídlom v Amsterdame, spoločnosť sa zameriava na prepájanie zákazníkov a reštaurácií prostredníctvom svojich platforiem, ponúkajúc svojim zákazníkom široký výber jedál. Just Eat Takeaway.com spolupracuje hlavne s reštauráciami, ktoré ponúkajú donášku, ale ponúka aj svoje vlastné donáškové služby pre reštaurácie, ktoré nemajú vlastnú donáškovú službu. Spoločnosť rýchlo rastie vďaka čomu sa stala poprednou online platformou pre donášku jedla s pôsobnosťou vo Veľkej Británii, Nemecku, Holandsku, Kanade, Austrálii, Rakúsku, Belgicku, Bulharsku, Dánsku, Francúzsku, Írsku, Izraeli, Taliansko, Luxembursko, Nový Zéland, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Španielsko, Švajčiarsko a USA, ako aj prostredníctvom partnerstiev v Kolumbii a Brazílii.

Ringier Axel Springer

Je multimediálny vydavateľský dom, ktorý je jednotkou slovenského internetu. Drvivá väčšina jeho online portfólia si dlhodobo udržuje pozíciu najnavštevovanejších slovenských internetových portálov, ktoré sú jednotkami vo svojich segmentoch. Do portfólia patria: spravodajsko–investigatívny portál Aktuality.sk, ženský magazín Diva.sk, mamičkovský portál Najmama.sk, technologický magazín Živé.sk, športový portál Šport.sk a európsky urban hub Noizz.sk. Súčasťou vydavateľstva sú aj ďalšie významné produkty ako Azet.sk, donášková služba Bistro.sk či komunitný portál Pokec. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti United Classifieds, ktorá združuje portály ako Autobazar.eu, Autobazár.sk, Nehnuteľnosti.sk či TopReality.sk, je tiež najväčším prevádzkovateľom online inzertných portálov na Slovensku. Ringier Axel Springer SK zamestnáva viac ako 350 ľudí v Bratislave, v Žiline a Košiciach. Je súčasťou švajčiarsko-­nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG