Vychádza kniha „Umlčaní“ – príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Apr 16, 2019

Vychádza kniha „Umlčaní“ – príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer spustilo oficiálnu stránku,venovanú knihe o Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej, ktorá nesie názov „Umlčaní“. Web má čitateľom a záujemcom priblížiť samotný obsah knihy, ako aj ponúknuť možnosť si knihu objednať. Okrem štandardného vydania si bude možné objednať aj špeciálnu edíciu. Tá bude podpísaná všetkými autormi a spojená s ročným predplatným služby Aktuality PLUS. Všetok zisk z predaja knihy, bude investovaný do rozšírenia obsahu Aktuality.sk

Kniha je autentickým príbehom Jána a Martiny. Na vyše 300 stranách prináša výpovede rodiny, priateľov, učiteľov a kolegov. Skladá pôsobivú mozaiku dvoch mladých životov, ktoré vo veku 27 rokov umlčala ruka nájomného vraha. Kniha je poctou dvom odvážnym mladým ľuďom aj pokračovaním ich odkazu. Ich zmysel pre spravodlivosť a život v pravde, môže inšpirovať každého z nás.

Milan Dubec, CEO Ringier Axel Springer: “Kniha je našou formou spomienky na Jána a Martinu. Chceme týmto spôsobom priblížiť ich príbeh všetkým, ktorí prídu s touto knihou do kontaktu. Ide o vôbec prvú knihu vydanú pod Aktuality.sk. Myslíme si, že tento príbeh by nemal svietiť na hlavnej stránke mesiace, ale mal by ostať navždy uchovaný v čo najväčšom počte knižníc, aby nebol nikdy zabudnutý.“

Na portréte Jána a Martiny sa podieľalo 15 novinárov pod vedením šéfa investigatívy Aktuality.sk Mareka Vagoviča. Spoluatormi knihy sú šéfredaktor Aktualít Peter Bárdy, kolegovia Ján Petrovič, Tomáš Kyseľ, Jana Čunderlíková, Annamária Dömeová, Miro Grman, Peter Habara, Laura Kellöová, Jana Kubisová, Monika Radošovská, Rudo Sivý, Miroslava Sojková a Veronika Šmiralová. Autori navštívili aj miesta, kde Ján a Martina vyrastali a ktoré kreovali ich osobnosť. Súčasťou portrétu je pohľad do zákulisia novinárskej práce.

Samostatnú časť knihy tvoria odhalenia Jána Kuciaka zasadené do politických súvislostí. Na základe analýzy dostupných informácií a rozhovorov s dôveryhodnými zdrojmi mapuje osudnú februárovú noc aj doterajší priebeh vyšetrovania. Čitatelia v knihe nájdu aj prvý a jediný profilový rozhovor s Jánom Kuciakom. Nechýba ani prelomová reportáž o prepojení talianskej mafie na najvyššie poschodia slovenskej politiky.