Feb 17, 2022
STIAHNUŤ PDF

Ringier dokončil kúpu podielov spoločnosti Axel Springer na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Estónsku, Lotyšsku a Litve

Po schválení protimonopolnými úradmi v jednotlivých krajinách, spoločnosť Ringier dokončila akvizíciu akcií Axel Springer na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku a v pobaltských štátoch, ktorá bola oznámená 28. júla 2021. Táto transakcia znamená pre Ringier ďalší krok vpred vo svojej medzinárodnej rastovej a investičnej stratégii v rámci online inzertných portálov a médií. Skupina Ringier sa tak stala mediálnym lídrom, ako aj lídrom v oblasti online inzertných portálov v deviatich krajinách strednej a východnej Európy.

Holdingové spoločnosti na Slovensku, v Maďarsku a Srbsku budú po novom pôsobiť pod značkou Ringier. Zhruba 90 lokálnych mediálnych titulov (printových a online) a 20 online inzertných značiek, z ktorých všetky patria medzi lídrov na trhu vo svojich segmentoch, si zachovajú svoju súčasnú podobu.

Vďaka novinám, magazínom a spravodajským platformám majú mediálne domy na Slovensku, v Maďarsku a Srbsku silnú pozíciu a dobre vybudovanú pozíciu. Na Slovensku je lídrom trhu spravodajská platforma Aktuality.sk s viac ako 3 miliónmi používateľov. Maďarský denník Blikk ešte zvýraznil svoju líderskú pozíciu v bulvárnom segmente. V decembri 2021 bola online verzia Blikk.hu jednotkou z hľadiska dosahu medzi maďarskými spravodajskými webmi. V Srbsku je Blic digitálnou jednotkou už desať rokov a s 2,9 miliónmi používateľov zasahuje až 75 % internetovej populácie.

S Profession.hu v Maďarsku a CV Keskus v pobaltských štátoch bude odteraz Ringier prevádzkovať významné online pracovné portály v týchto krajinách. Na Slovensku sú lídrami trhu online inzertné portály Nehnuteľnosti.sk pre segment nehnuteľností a Autobazar.EU pre autá, Tieto značky zastrešuje spoločnosť United Classifieds. Portfólio Ringier zahŕňa aj ďalšie rýchlo rastúce platformy, ktorých spektrum produktov a služieb sa bude v nasledujúcich rokoch cielene rozširovať a škálovať.

Na poľskom trhu zostanú spoločnosti Axel Springer a Ringier aktívne ako spoloční partneri a budú naďalej spoločne prevádzkovať silné portfólio výnosov obsahujúce mediálne značky a online inzertné portály.

Ringier AG
Ringier AG je inovatívna, digitalizovaná a diverzifikovaná švajčiarska mediálna spoločnosť pôsobiaca v Európe, Ázii a Afrike. Jej portfólio zahŕňa približne 110 dcérskych spoločností v oblasti tlače, digitálnych médií, rádií, predaja vstupeniek, zábavy, elektronického obchodu a popredných online inzertných portálov pre autá, nehnuteľnosti a pracovné miesta. Ringier ako venture investor podporuje inovatívne digitálne startupy. Ringier je rodinná spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1833 ako vydavateľstvo a tlačiareň, v posledných rokoch neustále investuje do digitalizácie a globálnej expanzie. V roku 2020 mala spoločnosť 6 800 zamestnancov spoločnosti pôsobiacich v 18 rôznych krajinách, príjmy vo výške 953,7 milióna CHF. Dnes už 69 % jej prevádzkového zisku pochádza z digitálnych technológií, kde je Ringier lídrom medzi európskymi mediálnymi spoločnosťami. Základnými hodnotami Ringieru sú nezávislosť, sloboda prejavu a priekopnícky duch.