Marek Balický sa stal novým šéfredaktorom Šport.sk

Jun 10, 2020
STIAHNUŤ PDF

Marek Balický sa stal novým šéfredaktorom Šport.sk

S účinnosťou od 1. júna 2020, bol Marek Balický, ktorý doteraz pôsobil ako zastupujúci šéfredaktor Šport.sk, vymenovaný za šéfredaktora portálu Šport.sk. Bude zodpovedný za kompletný obsah a výkonnosť webu Šport.sk, ktorý je spoločným „dieťaťom” Ringier Axel Springer SK a spoločnosti Šport Press, vydavateľa printového denníka Šport.

Marek Balický nastúpil do Ringier Axel Springer SK v marci 2015 ako športový redaktor. Následne sa vypracoval na pozíciu zástupcu šéfredaktora portálu Šport.sk. Od októbra 2019 bol poverený vedením celej redakcie Šport.sk ako zastupujúci šéfredaktor.

Šport.sk je jednotkou v športovom online spravodajstve na slovenskom trhu. Ponúka najaktuálnejšie športové spravodajstvo, tabuľkový a výsledkový servis, online prenosy športových zápasov, videá či fotografie. Prináša tiež zaujímavé rozhovory a komentáre zo sveta športu. Šport.sk poskytuje ako jediný športový portál v regióne vlastnú výsledkovú aplikáciu, a to aj v mobilnej verzii.

Marian Zima, riaditeľ Šport Press s.r.o.: „Rozhodli sme sa riešiť túto personálnu otázku v rámci interných zdrojov. Veríme, že sme sa rozhodli správne. Nový šéfredaktor má byť zárukou, že napriek komerčným ambíciám nebudeme podliezať latku kvality. Takisto od neho očakávame väčšie prepojenie v rámci športového kolektívu či už v RAS alebo Šport Presse, či už pri existujúcich projektoch alebo tých nových.“

František Novák, CDO Ringier Axel Springer SK: „Marek Balický spĺňa vysoké kritéria, ktoré sme si ako najväčšie slovenské online médium stanovili. Našim cieľom je naďalej ostať nielen najčítanejším, ale aj relevantným, konzistentným a serióznym športovým médiom. Marek Balický svojou doterajšou prácou a prístupom podporuje túto stratégiu, ako aj naše dlhodobé ciele.“