HernáZóna.sk rozšírila online portfólio Ringier Axel Springer

Jul 31, 2020
STIAHNUŤ PDF

HernáZóna.sk rozšírila online portfólio Ringier Axel Springer

Od 15. júla 2020 spustil Ringier Axel Springer na Slovensku nový portál, ktorý bude prinášať najnovšie informácie o elektronických hrách, športoch, gamingu a virtuálnej zábave. Ponúkne tak miesto pre stále viac rastúcu komunitu, ktorá sa o tieto témy intenzívne zaujíma.

HernáZóna.sk vyrástla na silných základoch technologického portálu Živé.sk, kde boli elektronické hry dlhoročnou súčasťou obsahu. V posledných rokoch, pre rastúci záujem, pribudli aj články o elektronických športoch, či vlastná relácia o hrách „Live Game“. Dopyt po hernom obsahu zo strany čitateľov, ako aj komerčných partnerov však dosiahol úroveň, kedy sa multimediálny vydavateľský dom rozhodol spustiť samostatný web.

Michal Maruška, COO Ringier Axel Springer SK: „Svet hier a e-športov v zahraničí, ale aj na Slovensku dynamicky rastie. Pandémia koronavírusu a s ňou spojený výpadok športových eventov tento trend ešte viac zrýchlil. Vidíme v hráčskom segmente veľký potenciál, ktorý dobre zapadne do nášho online portfólia a zároveň osloví aj novú cieľovú skupinu.“

Nový portál HernáZóna.sk má samostatnú redakciu, ktorú tvoria interní redaktori s niekoľkoročnými skúsenosťami z daného sektora. Denne budú sledovať dianie v hráčskej a e-športovej komunite, prinášať silný lokálny obsah, výber zahraničných správ, herné recenzie, tematické články, rozhovory či informácie o výsledkoch slovenských e-športovcov. Nebudú chýbať kuriozity zo sveta virtuálnej zábavy aj trefné komentáre ľudí, ktorí sú súčasťou herného biznisu. Fanúšikovia e-športu a hier sa môžu tešiť aj na streamovania hier naživo, či komentovanie e-športových zápasov. Portál plánuje v blízkej budúcnosti aj spoluprácu, alebo organizáciu vlastných e-športových turnajov.

František Novák, CDO Ringier Axel Springer SK: „Už pred koronou sme zvažovali posilnenie herného a zvlášť e-športového obsahu. Naším cieľom je vybudovať silný portál zameraný na hry, hranie a elektronické športy, ktorý sa stane súčasťou slovenskej komunity tvorcov hier, hráčov a e-športovcov. Ambíciou je tiež podporovať a mediálne pokrývať najlepšie e-športové turnaje na Slovensku.“

Dizajn portálu sa chce čo najviac priblížiť hráčom a herným nadšencom. Preto je ladený do tmavej farebnej schémy s jemným akcentom neónových farieb, ktorá je medzi hernou komunitou veľmi obľúbená. Hlavným symbolom loga je krížik, ktorý znázorňuje tlačidlá na hernom ovládači, či zameriavací kurzor na obrazovke, a kruh okolo neho označuje zónu.