Aktuality.sk a POLITICO.eu vydajú spoločný POLITICO Playbook

Apr 16, 2019

Aktuality.sk a POLITICO.eu vydajú spoločný POLITICO Playbook

Playbook európskej edície POLITICO je populárny a veľmi rešpektovaný newsletter, ktorý zostavuje Ryan Heath so svojim tímom. Ide o formát, ktorý s obľubou čítajú najmä politické, biznisové a spoločenské elity starého kontinentu. Nechýba prakticky v žiadnej z emailových schránok ľudí, ktorí majú čo povedať do smerovania EÚ. Spoločný projekt bude zahŕňať komplexné informácie o slovenskej politike, voľbách aj eurovoľbách.

Playbook európskej edície POLITICO je populárny a veľmi rešpektovaný newsletter, ktorý zostavuje Ryan Heath so svojim tímom. Ide o formát, ktorý s obľubou čítajú najmä politické, biznisové a spoločenské elity starého kontinentu. Nechýba prakticky v žiadnej z emailových schránok ľudí, ktorí majú čo povedať do smerovania EÚ. Spoločný projekt bude zahŕňať komplexné informácie o slovenskej politike, voľbách aj eurovoľbách.

Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk: „Je to česť, že si kolegovia z POLITICO vybrali práve nás. Považujem to za prejav rešpektu a potvrdenie relevantnosti našej práce. No je to aj obrovská zodpovednosť. S POLITICO budeme pracovať veľmi úzko nielen pri eurovoľbách, ale aj na ďalších témach. Som presvedčený, že táto spolupráca bude na prospech oboch médií.“

POLITICO.eu je spravodajský web informujúci a komentujúci dianie v EÚ. V júni 2018 sa druhý rok po sebe opäť stal víťazom ankety o najvplyvnejšie médium, ktoré informuje o európskych témach (podľa ComRes/Burson-Marsteller). A to aj napriek tomu, že v Bruseli pôsobí relatívne krátko. Predbehol aj také médiá ako Financial Times, The Economist, BBC či Wall Street Journal.